3 стимули для більш активної участі громадян в боротьбі з корупцією


Залучення громадськості до боротьби з корупцію – непросте питання. Яким же чином можна стимулювати їх участь? Читайте далі.


Помилково вважати те, що, коли ми покажемо людям як широко поширена корупція в країні та світі, вони зроблять певні кроки. Громадянське суспільство вже намагалося протидіяти багато років. Проте цього виявилось не достатньо. Ось чому Енн Крістіано з коледжу журналістики та комунікацій Університету Флориди та Енні Нейманд директор з досліджень Канадського поліцейського інформаційного центру, закликають припинити підвищення обізнаності серед громадян. Але не тому, що це погано. Причина в тому, що надання людям інформації є лише одним із способів стимулювання цивільних дій. Які ще інструменти можна використовувати – розповімо далі.

1. Використовуйте швидкі перемоги, щоб продемонструвати вплив.

Давайте подивимося правді в очі: якщо ви не відчуваєте, що можете зробити власний внесок та щось змінити, навіщо вам намагатися? Люди повинні бачити, що їх дії мають відчутні результати – тільки в даному випадку є можливість підтримати їх або стимулювати брати участь в процесі протидії. Відчутний результат і є швидкою перемогою. Як цього досягти? Спочатку, потрібно перетворити великі цілі в менші, які є більш реалістичними. Наприклад, кампанія за прийняття закону про боротьбу з корупцією може початися з підтримки виборів незаплямованих кандидатів в депутати, а потім перейти до прийняття нормативних або законодавчих змін.

Приклад.

Зверніть увагу на Transparency International Georgiа та використайте поступовий прогрес в розгляді справ через судову систему з приверненням уваги ЗМІ, як один з варіантів швидкої перемоги. З одного боку, для людей, що зверталися до TI Georgia в Центрі адвокатури та юридичних консультацій (ALAC) невелика кількість виграшних судових справ показала, що цього було достатньо для залучення їх в процес протидії та вони сподіваються на вирішення питань по їх скаргам. Перемоги в судовій системі посприяли тому, що громадяни повірили в здатність юристів ALAC та системи правосуддя як такої, домогтися прогресу у розгляді свої питань. З іншого боку, публічне оприлюднення результатів або перегляд слухання справи по телебаченню сприяє тому, що люди відчувають себе безпечніше та просте повідомлення про несправедливість , якій вони піддалися, дало відчуття полегшення.
Також, інформуйте громадськість в разі прийняття своїх певних пропозицій або вимог державними органами та широко освітлюйте ці моменти.

2. Зробіть взаємодію інформативною та цінною.

Це дуже просто: громадяни братимуть участь, якщо отримана інформація буде чіткою, новою та актуально. Що це означає?! Інформація повинна бути чітка для розуміння людьми. Вона має бути абсолютно новою, чого громадяни не знали раніше. В США з’ясували, що якщо людям давати точну інформацію стосовно того, що система корумпована менше, ніж вони думають, то вони охоче приймають участь у боротьбі з злодіяннями.
Щоб стимулювати волонтерство, неурядова організація в Парагваї ReAcción, навчає школярів та студентів основним адміністративним процесам, таким як вивчення законів, що стосуються їх волонтерської роботи, як використовувати урядові портали відкритих даних та інші інструменти. Студенти отримують нові знання і навички, що робить їх подальшу працю легшою і більш значущою.

Ідея.

Пропонуйте інформаційні сесії, семінари, форуми та навчальні програми з питань, в процесі яких люди будуть отримувати певні нові навички. Так, ви можете відвідати ХІ міжнародний форум «Корупція та корпоративне шахрайство», що організовує компанія FA Service та потрапити на майстер-класи від світових експертів.

3. Ставтесь серйозно до проблем людей

У вас, ймовірно, є реєстр ризиків для вашої організації. Проте, чи проводили ви як керівник опитування серед працівників щодо того, як вони відчувають, що їх участь може бути ризикованою для них? Дослідження показують, що страх помсти є одним з основних перешкод для громадян, які повідомляють про корупцію. Безпека виходить за рамки фізичної безпеки і включає цифрову і психосоціальну безпеку, яку Tactical Tech розглядає як цілісний підхід до безпеки.

Приклад.

Подумайте про те, щоб пропонувати винагороди інформаторам, якщо це не має негативних наслідків.
Запропонувати приз або нагороду найбільш зацікавленим людям. Наочним прикладом є «Антикорупційна нагорода» Transparency International.
Зробіть безкоштовну гарячу лінію або електронну пошту для повідомлення випадків корупції та шахрайства.